מוסכים

כל פיתרונות איכות הסביבה למוסך במקום אחד

מידע נוסף

טביב הינה חברה וויתיקה ומובילה בישראל בתחום איכות הסביבה אשר מספקת פתרונות מתקדמים למוסך שלך. טביב פועלת בפריסה ארצית רחבה ומעניקה שירותים מקצועיים באופן ישיר מהיר ומקצועי.

מידע על השירות:

בישראל אלפי מוסכים המציעים שירותי מכונאות רכב לכ-3.5 מיליון רכבים שכ-82% מהם הינם רכבים פרטיים. פעילותם השוטפת של המוסכים מקפלת בחובה אתגרים רבים מבחינת איכות סביבה וקיימות.

בין הסכנות העיקריות המשתקפות בפעילותם של המוסכים בישראל ניתן לציין זיהום מי תהום וקרקעות בשל שאריות שמן כתוצאה מזליגת שמנים, אריזות מזוהמות, וחדירת נוזלי קירור (המכילים שיעורים גבוהים של אתילן גליקול) למפרידי שמן, ומשם למכוני טיהור השפכים העירוניים.

המשרד להגנת הסביבה, המגדיר את המוסכים כמוקדים מרכזיים של זיהום קרקעות ומים בישראל, מגביר בשנים האחרונות את האכיפה הסביבתית. ממבצעי אכיפה אלה עולה כי העבירות הנפוצות המבוצעות על ידי מוסכים קשורות לטיפול לקוי בשמני מוסכים אשר עלול לגרום לזיהום קרקעות, זיהום מי תהום וזיהום מי נחלים. בין היתר בגין הזרמתם של שמנים משומשים לרשות הציבור, אי הנחת מתקני איסוף שמן על גבי משטחים אטומים, הצבת מיכלים בגדלים לא מתאימים, העדר שילוט מתאים, עירום צמיגים ללא כיסוי כחוק ועוד.

כחברה אשר עובדת עם כ-600 מוסכים בפריסה ארצית, אנו שואפים לקדם מודעות סביבתית ירוקה בענף חשוב זה. אנו מספקים שירותים רחבים למוסכים תוך בקיאות במלוא הוראות החוק והתקינה ופועלים לפי כל דין. המוסכים העובדים עמנו מקבלים אישורים ואסמכתאות על פי דרישות המשרד להגנת הסביבה, כולל טופס מלווה המשקף את תהליך הטיפול בפסולת.

 

שירותים המוצעים למוסכים

פינוי מסנני שמן משומשים בעגלות או קוביות, בהתאם לצרכי הלקוח ובתדירות המתאימה לו. המסננים מועברים למחזור במכונה ייחודית שהינה בבעלות חברת טביב.

שאיבת שמן משומש בהתאם לכל דרישות החוק והתקינה, ובכפוף להמצאת אישורים ואסמכתאות כדין. השירות נעשה על ידי ביוביות בבעלותנו ובאמצעות צוותים מקצועיים ומנוסים בעבודה עם מוסכים. השמנים המפונים מועברים לתהליכי המשך כדוגמת הכנת חומרי לוואי, מחזור כאנרגיה חליפית ועוד.

 חברת טביב מטפלת על פי דין בכל סוגי הפסולת הרעילה במוסכים לרבות אתילן גליקול, אריזות מזוהמות, טינר, שאריות צבע, סוללות היברידיות – הן באמצעות ייצוא והן בהעברה למתקני טיפול.

שאיבה ותחזוקה של מפרידי שמן-דלק במוסכים – על פי הנחיות המשרד להגנת הסביבה ו/או דרישת הלקוח. כולל אפשרות "סגירת יציאה" לביוב העירוני.

תיקון מפרידי שמן-דלק לרבות החלפות מצופים בהתאם לסוג המפריד. לחברת טביב צוותים ייעודיים היורדים אל תוך חלל המפריד, ומבצעים החלפות מצופי פלסטיק במפרידי "רומולד" ו"חופית". חברת טביב מבצעת את התיקונים באופן הבטיחותי ביותר ומשתמשת בציוד מוגן-פיצוץ לכל אורך העבודה.

פתיחת סתימות ושטיפת קווי ביוב מתבצעת במקצועיות בכל הקטרים, ובאמצעות לחץ מים גבוה וציוד הנדסי משוכלל.

צילום קווים על ידי מצלמה ניידת חדישה המצלמת בהיקף של 360 מעלות ובאיכות HD. מצלמה זו מאפשרת לנו לאתר בעבור לקוחותינו מגוון רחב של ליקויים ותקלות (כולל במוקדים הנסתרים מן העין). בגמר העבודה נשלח ללקוח סרטון המתעד את הליקוי או התקלה, ועל פי בקשת לקוח מסמך המציין את אופי הליקויים והמלצות לפתרון.

מגוון פתרונות הנדסיים לרבות התקנות מפרידי שמן תת קרקעיים. לחברתנו צוותים ייעודיים המתמחים בניקוי פנימי יסודי של מפרידי שמן ושוחות ביוב. באמצעות ירידה אל תוך הבורות עם ציוד מגן ובטיחות על פי הנחיות החוק.

לחץ לקבלת הצעת מחיר

חשוב לדעת

ריכזנו עבורכם מספר עובדות שכדאי לכם לדעת

שירות מסביב לשעון

24/7. כולל פתרונות למצבי חירום הדורשים שליחת צוותים למענה מיידי (כדוגמת סתימות, הצפות וכו').

טיפול בקרקעות מזוהמות 

כמעט ואין כיום מוסך בישראל היושב על קרקע נקייה, ואנו מתמחים במתן פתרון לסוגיות אלה הקשורות בקרקעות מזוהמות.

אישורים ואסמכתאות

לקוחותינו מקבלים טופס מלווה המשקף את תהליך, מרגע יציאתו מהמוסך ועד לקליטתו באתר מורשה. על לפי החוק, מוטלת על המוסך אחריות שילוחית ואין הוא יוצא ידי חובתו רק עם פינוי הפסולת.