פינוי פסולת ממוסכים

במוסכים השונים הפועלים ברחבי ישראל מוצעים שירותי מכונאות. מדובר באלפי מוסכים הפועלים ברחבי הארץ, המטפלים בכמות של כ-3.5 מיליון רכבים מדי שנה.

השירותים הניתנים במוסכים הם הכרחיים, בין אם מדובר בשירותי חירום או בתחזוקה השוטפת של הרכב. בתוך הפעילות השוטפת המתרחשת במוסכים, ישנם לא מעט אתגרים בהיבט איכות הסביבה.

בכל אחד מהמוסכים הללו מיוצרות כמויות אדירות של פסולת, מסוגים שונות ובכמויות גדולות לרוב, בהתאם לגודל המוסך ואופי העבודה המתבצעת בו באופן שוטף.

הסכנות הנובעות מייצור הפסולת

אחת הסכנות המרכזיות מייצור הפסולת במוסכים בישראל, היא היווצרות של זיהום מי תהום וקרקעות.

הזיהום נוצר כתוצאה משאריות שמן המשפיעות על איכות הסביבה. זליגת שמנים, אריזות מזוהמות וחדירת נוזלי קירור, הם הגורמים העיקריים להשפעה המשמעותית על איכות הסביבה.

חלק מהחומרים הללו, כמו נוזלי קירור למשל, מכילים שיעורים גבוהים במיוחד של אתילן גליקול.

מהו אותו אתילן גליקול ולמה הוא לא טוב לנו? זוהי למעשה תרכובת אורגנית. ראשית, חשוב לדעת שמדובר בנוזל חסר צבע או ריח, נמצא לרוב בתוך נוזל הקירור ברדיאטור הרכב. התרכובת תקינה ומותאמת לשימוש בתוך רדיאטור הרכב, אך כאשר היא נפלטת היא הופכת לרעילה ומסוכנת עבורנו.

 אכיפה סביבתית: שמרו על המוסך שלכם

בשנים האחרונות, המשרד להגנת הסביבה החל להגביר את האכיפה הסביבתית המתבצעת במוסכים, לאור העובדה שהמוסכים הוגדרו כגורמים מרכזיים של זיהום קרקעות ומים בישראל.

זהו נתון חמור, שהביא את המשרד להגנת הסביבה לבצע אכיפה מוגברת ולוודא את תקינות הטיפול ופינוי הפסולת ממוסכים.

חשוב לדעת: ממצאי המשרד מראים כי כאשר מתבצעת אכיפה, העבירות הנפוצות ביותר במוסכים היו ליקויים בטיפול בשמנים במספר אופנים והיבטים שונים.

איסוף שמן משומש ממוסכים

בעלי מוסכים נדרשים לטיפול בשמני המוסכים הנוצרים במהלך שירותי המכונאות שהם מעניקים, במטרה למנוע זיהום קרקעות, זיהום מי תהום ומי נחלים.

לא מעט מוסכים בישראל גורמים נזק אדיר לאיכות הסביבה; אך חשוב לדעת שאפשר למנוע זאת בקלות. באמצעות הנחת מיכל איסוף שמן מנוע על גבי משטחים אטומים במוסך, ניתן למנוע אחוזים גבוהים ביותר של הזיהום והפסולת שמצטברת.

חשיבות פינוי השמנים בצורה מסודרת נובעת מכך שאת השמנים לא ניתן לפנות באמצעות מערכת הביוב. הסיבה היא שהשמנים יוצרים סתימות במערכת הביוב, תקלות ורעלים שהם מייצרים ופולטים במהלך השהייה והמעבר בתוך מערכת הביוב.

פינוי פסולת ממוסכים בצורה מסודרת, כמו גם איסוף שמן משומש ממוסכים באופן שבו יועבר מיידית להשמדה וטיפול על ידי חברה מקצועית, ימנעו את הנזק הסביבתי ואת העוול שעלול להיגרם לבעל המוסך לאור אכיפת המשרד להגנת הסביבה.

מפרידי שמן-דלק

מתקן מפריד שמן-דלק זהו מתקן הפרדה שנדרש להימצא ולהיות בשימוש בכל מוסך בישראל לפי תקנות משרד הבריאות והמשרד להגנת הסביבה.

הדרישה להימצאות המתקן במוסך נובעת מן השימוש בשמן מינרלי ודלק גם יחד, באותו העסק. זהו למעשה מיכל המגיע בגדלים שונים, בהתאם לגודל העסק והפעילות המתבצעת בו, שמטרתו היא להפריד את השומנים המצויים בתוך הנוזלים. לאחר ההפרדה, הנוזלים המסוננים מוזרמים לתוך מערכת הביוב, בעוד השמנים נשארים בתוך המיכל, כדי לצמצם נזק סביבתי.

את המיכל יש לרוקן על פי הנחיות המשרד להגנת הסביבה לכל הפחות, או בתדירות גבוהה יותר בהתאם לצורך או לפי דרישת בעל העסק.

פינוי פסולת ממוסכים באמצעות חברה מקצועית

ניתן להיעזר בחברה מקצועית ומיומנת לצורך פינוי פסולת ממוסכים, איסוף שמן משומש וטיפול שוטף במיכל איסוף שמן מנוע או מיכל מפרידי שמן-דלק ועוד.

חברת טביב מציעה את שירותיה למוסכים ברחבי הארץ. חברה עובדת עם 600 מוסכים בפריסה ארצית, תוך טיפול מהיר, מקצועי ומיומן בפסולת המצטברת במוסך. החברה שואפת לקידום מודעות סביבתית ושמירה על איכות הסביבה. על כן, כל המוסכים העובדים עם החברה מקבלים אישורים על פי דרישות המשרד להגנת הסביבה, על מנת לוודא שאינם חורגים מהתקנות, עומדים בכל הדרישות וגם שומרים על הסביבה.

החברה מבצעת את פינוי הפסולת מהמוסכים באמצעות צוות מקצועי, מיומן ובעל ידע. כלל עובדי החברה המבצעים את הפינוי הוכשרו לכך, על מנת להבטיח ללקוחות החברה טיפול אמין ובטוח.

החברה מציעה שירותי פינוי שמנים, טיפול בכל סוגי הפסולת הרעילה ועוד, בהתאם לצרכי הלקוח.